Aktuality

Fotky z Miletína03.06.2011
Pár fotek od Koudise z PARTY NA VYHLÍDCE najdete TADY
United Islands - klubová noc02.06.2011
Kdybyste se chtěli dozvědět něco víc o této akci, nakteré hrajeme 23.6.2011, klikněte na banner. United Islands 2011
Nové skladby, nové CD, nový web03.05.2011
Je to tady, teď již to můžeme pustit do světa - nové songy jsou skoro domíchány, a byť tady probíhá trochu hibernace (nebo hybernace - ale google v tom má jasno -----------> I vs. Y = 44 200 : 751 - to jen pro případ, pokud by na naše stránky zabrousil zbloudilý lingvista), dochází k přípravě nového všeho. Tedy kromě nás. Tedy kromě některých nás. CD oficiálně vychází na podzim 2011. První ochutnávka se jmenuje Face 2 Face a je samozřejmě v sekci Muzika. Mimochodem to prý hezky umíme zahrát i naživo, tedy pokud Badyho nechytí loktovačka a nás neopustí naše vrozená skromnost.
Adin
Aktualizace koncertů08.04.2011
Pokud si nás chcete poslechnout v květnu a červnu někde v klubu, nebo na fesťáku, mrkněte do sekce Koncerty. Přibylo tam pár termínů.
Po 3/4 roce opět "doma"04.12.2010
V sobotu 11/12 zahrajeme v rámci 11. narozenin Noci u Merkura v klubu Žlutý pes. Možná tam nebude legendární hliníkový žebřík coby samozvaný maskot klubu opřený o zeď na jevišti (možná shořel, ale jeho odkaz je na spoustě fotek z parties ve ŽP), ale bude se tam blýskat jiné železo - a to sice saxofon s Koblihem, trumpeta s Bobem a docela velká zakroucená lesklá svině. A na ni bude hrát křehká dívka. To vše samozřejmě za doprovodu bezduchého bengálu na periférii doby a perkusí s Mífou. A taky si dáme jeden cover, v podstatě drum´n´bassovou hymnu ve vysokým kontrastu! Jo, takže dovalte, budem rádi.
Nepozornost... a je to14.06.2010
Mariánské Lázně jsou zajímavé město, mají pěkný klub (Na Rampě), krásné parky a cesty v nich (připomínající Burgas), hezkou architekturu a krásné okolí. A také nedaleko i pěkné pastičky pro nepozorné řidiče při couvání, jako jsem já. Naštěstí jsou okolo pořád normální lidi, kteří jedou po silnici a odbočí na tu vedlejší cestu, aby jen tak pomohli. Děkuji tímto free tekknařovi Kopytekkovi a jeho kámošovi a pak také neznámemu řidiči v dodávce 4x4 za vytažení. Zde je zdokumentována Adinova couvačka...
PS: pro znalce - i na tuto fotku se vetřela legendárni bezzipá taška (za chvilku ve vtíravosti na fotky dožene legendární žebřík opíraný o zeď za DJ pultem v klubu Žlutý pes)
Další videa09.04.2010
Kdo jste nebyl na 12. výročí Laminate v Pardubicích (a live produkci Alef Zero), mrkněte na YouTube, kde je 6 nových videí. Kdo byl, tak samozřejmě mrknout nesmí! Omlouvá samozřejmě jen nedostatečná funkce slzovodu, resp. sicca syndrom :-)
VIDEO zde
..a další též na YT
Nové koncerty01.04.2010
Přibyly další termíny koncertů v sekci "bezduchýbengálnaperifériidoby" - v první várce převážně severní Čechy :-)
Díky25.03.2010
všem, kteří jste dorazili na 12. narozky Bakelitu do Žluťáka a užili si pořádně vstup do další dvanáctiletky Vaantem pořádaných diskoték! S bubeníkem Badym a Radkem jsme za ranního kuropění zavírali klub, což se mi mockrát nestalo. V dohledné době se zde objeví videa z koncertu.
Koncert v Pardubicích za "ten" zrušený05.03.2010
Po delší odmlce způsobené konkurzem čtyř nových členů z dechové a perkusionistické sekce - doufám, že to slovo nemonitoruje Mosad - můžeme s radostí oznámit termín našeho vystoupení v Pardubicích. Ano, opět nikde jinde než ve Žlutém psovi, kterému, jen co je pravda, dáme co proto. A abyste mě nevyrychtovali jako financ kozu, musím dodat, že zahrajeme v rámci akce Laminate, která díky Vaantovi funguje neuvěřitelných 12 let! Obavy máme jen z velikosti pódia, neboť k nám a legendárnímu žebříku vždy důrazně opřenému o zeď na jevišti přibude Koblih + Pavel + Bobo coby dechoví živočichové a pan Paštička Mori jako přídavný bubínkář. Ten však jako jediný nemusel dělat konkurz, neboť ho protlačil Bady (pod kterým se ale notně zakývala židle).
Máme připravené nové tracky a těšíme se! Ahoj ve středu 24.3.2010 ve Žlutáku!
Koncert v Pardubicích u Žluťáka je zrušen15.12.2009
Ve středu 16.12. nemůžeme bohužel vystoupit u Žlutého psa v Pardubicích, jak jsme měli původně v plánu. Iveta má v důsledku náhlé nemoci hlasivky úplně mimo provoz. Omlouváme se, mrzí nás to, u Žluťáka na Laminate se nám hrálo vždycky moc dobře. Akce samozřejmě proběhne i bez nás, vystoupí DJs Vaant, Vaczech a Slam!
NOVÉ SKLADBY !16.09.2009
Konečně jsou domíchány tři nové tracky, které si můžete poslechnout v sekci "Muzika" jako ochutnávku z našeho připravovaného alba. Album poskytneme na webu k bezplatnému stahování s patřičným zdviženým prostředníčkem vyžírkům z OSA (vyhnul jsem se záměrně slovu zloděj, neboť jejich sofistikovaný způsob neustálého kradení posvěcený zákonem už ani zlodějinou nazývat nelze).
Nahrávky jsou zajímavé novým přístupem - bicí jsou nahrány živě, což jsme si mohli dovolit ze dvou důvodů - jednak Bady je snad vyléčen z loktovačky, a jednak umí hrát, ale to už víte z koncertů :-) Premiérově je slyšet i naše zpěvačka Ivet, která od loňska svým vokálem obohacuje náš bezduchý bengál na periférii doby. A naše symfonie nejsou prolezlé jen ženskými zpěvy a prožrané zlámaně rytmickými hříčkami, ale třeba v "In All Dialects" uslyšíte i češtinu v podání Vaanta, který vnáší do našich songů trocha poppunku a lennonovské rozevlátosti :-) Bez kloboučku... Dost keců, pustit musíš!
Dost dobrý víkend ...02.08.2009
... jsme jako kapela prožili na přelomu července a srpna. Provedli jsme při té příležitosti zatěžkávací zkoušku Čendova auta (vůz č. 2) a poprvé sem též přesunuli naši navigaci Badyho z vozu č. 1, aby věděl, že je taky nahraditelný. A taky jsme ho chtěli trochu rozhodit, kdo se má pořád koukat na to, jak Bady hraje přesně a my ne.... Sýček ještě nezpíval.
Poprvé jsme hráli na Flédě (přesněji řečeno uvnitř "v") a potvrdila se slova MC Vaanta, který - kromě občasného zasýčkování týkajícího se cesty - básnil o tomto brněnském klubu. Atmosféra klubu i organizace i počet lidí i bary neměly chybu. Bady si ještě stačil vystřihnout etudu s finskými turisty na pokoji českých turistek, samozřejmě bez sexuálního podtextu. A samozřejmě až po koncertě. O to horší bylo ranní vstávání a přesun z Brna do Kácova na Sázavafest. Polovegetariáni Adin s Lukášem museli použít minilest a naplánovat brzký odjezd, aby pak vklidu na D1 dali siestu s klobásou. Zde se ze sýce vyklubal již pěkný sýček a cestou hrál Janáček již v plné síle. Po druhé zácpě na D1 (jedna z největších českých ostud), kterou již nešlo objet, nastoupil do fortissima. Sázavafest proběhl bez problémů a při návratu domů jsme opět zjistili, že nejen, že "Sýček neodletěl" (pozn. pro smrtelníky: Janáček - "Po zarostlém chodníčku"), ale z pravého zadního sedadla neustále kontroluje situaci a brzdí bezděčné návaly optimismu celé posádky našeho vozu č. 1 vč. precizního, spolehlivého a plachého řidiče Adina, připomínajícího antický ideál krásy šmrncnutý Da Vincim.
A tak jsem byl rád, když jsem v noci dovezl unavenou Ivet v pořádku domů, zkontroloval posádku vozu č. 2, vyklopil sýčka Vaanta v Polabinách a šel si dát notnou dávku piškot s nutelou mající prominentní místo v jídelníčku před spaním.
Ještě musím připomenout smutný nehudební a mírně zostuzující zážitek Teochara, že vedle Flédy dělají Turci bohužel lepší kebap než v Burgasu.
pozitivní Respect Session - vyjádření kapely22.06.2009
Nedá nám to a musíme napsat krátkou zmínku i sem: Tak, jak z hlediska organizace i pozitivního přístupu organizátorů (vč. zvukařů, kteří jsou někdy nabručení morousové - nezobecňovat!) proběhl festival Respect Session ve Valu u Dobrušky, bychom si představovali práci pořadatelů čehokoli. Vstřícnost, profesionalita, ÚSMĚV, žádné stresování, absence ožralců z řad organizátorů. Na festivalech tohoto typu se to málokde vidí (konkrétně my - nikde...). Eště, eště, eště.... !
Video z koncertu29.04.2009
Video z koncertu v Pardubicích můžete shlédnout TADY
Ke kvalitě buďte, prosím, schovívaví, je to točené foťákem, nicméně "určitá vypovídající hodnota o atmosféře v klubu" tam je. Děkujeme Jiřímu za pořízení záznamu. Další videa jsou na youtube:
video1
video2
video3
video4
Koncert "skorodoma"13.03.2009
Možná jste si toho všimli v sekci koncerty - po třech měsících hrajeme ve středu 18.3. opět na akci LAMINATE v klubu Žlutý pes v Pardubicích. Nebudeme snad moc troufalí, když řekneme, že kdo přijde, neudělá chybu - viz naše minulé vystoupení v prosinci 08. No a kdybyste přece jen zalitovali promarněného večera s kapelou hrající "ten bezduchý bengál na periférii doby", uslyšíte i spoustu super muziky z gramců. Záštitu nad celou akcí převzal - ostatně jako každou druhou středu - Mc Vaant, takže není co dodávat. Mimochodem mrkněte na jeho nový web - Mc Vaant
Nové songy10.03.2009
V sekci muzika se za nedlouho objeví několik nových skladeb, které uslyšíte i na nadcházejících koncertech. Jako jedna z mála (nebo snad jediná?) tanečních kapel u nás jsme šli do nahrávání "živých" akustických bicích, což vždy zavání průserem, neboť buď se "to neumí natočit" a nebo "se to neumí zahrát". My máme ale Badyho za bubny, takže starosti s neumětelstvím odpadají :-)
Takže sledujte náš web, kromě písniček přibudou i nové fotky.
Koncert v Pardubicích29.11.2008
Pokud nemáte čas na klik do sekce KONCERTY (což je pravděpodobně několikanásobně časově úspornější, než číst tyto slinty), vězte, že ve středu 10.12. vystoupíme v Pardubicích na Vaantově nonarticifiální diskotéce v klubu Žlutý pes.
Zveme vás všechny, a hlavně Ivana (, který byl naší hlavní motivací - viz dále) za jím vyvořené super plakáty. Kromě, ehm, jednoho pána, který kdyby tam náhodou byl (a uslyšel by náš track č.6), tak by pravděpodobně rozkopal všechny nástroje na pódiu vč. nás. V tomto tracku jsme totiž neodolali vysamplování několika jeho prchlivých (ne však vulgárních - což byla mimochodem dost tvrdá práce srovnatelná s hledáním jehly v kupě sena) výrazů. Kdo tuší (Marek Eben a další muzikanti), ale není si jist, tak nabídnu jen lehkou nápovědu: "Leze žába do bezu".
Mr. DAT a Dr. MAT stále zlobí14.11.2008
Pořád nás mají ve spárech výše uvedení bratranci, ale zatímco na palubě panuje poklidná nálada, v podpalubí nepřikládá topič, ale zkouší kapela a "má nakročeno k dokončení nových nahrávek". Mimoto ještě Adin a Ivet dokončili svůj down tempo projektík Cutrain, Bady stále v zajetí filharmoniků, Čenda v zajetí FX pluginů, Roman jazzových symfoniků.... :-) A v prosinci hrajeme skoro doma, takže se budeme snažit uplatit Mistra DATA a Doktora MATA, aby nás nechali chvíli vklidu.
Upřesnění13.07.2008
... viz sekce koncerty :-)
Stránky: < 1 2 > Vše
Created By Jan Pěček, Design By Ivan Rotrekl